Polerowanie reflektorów – sprawdź, jakie produkty wybrać!

Plastikowe klosze lamp samochodowych każdego dnia są wystawione na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Przez to żółkną, rysują się i matowieją. Z pomocą odpowiednich produktów można jednak przywrócić im dawny wygląd. Przedstawiamy artykuły, które ułatwią Ci polerowanie reflektorów!

Polerowanie reflektorów

Meguiar's Basic Headlight Restoration Kit - tylko w autonablask.pl
Meguiar’s Basic Headlight Restoration Kit

Polerowanie reflektorów pomaga usunąć mikrouszkodzenia mechaniczne, przebarwienia oraz inne niedoskonałości z powierzchni sfatygowanych plastikowych kloszy. Matowe, zżółknięte lampy odbierają urok nawet najpiękniej wypielęgnowanemu pojazdowi. Aby w całości zadbać o auto, warto skupić się na wszystkich szczegółach. Dzięki temu samochód od razu prezentuje się lepiej i wydaje się nowszy.

Do polerowania reflektorów z powodzeniem można wykorzystać kosmetyki oraz akcesoria detailingowe dostępne w naszym sklepie. Artykuły tego typu wcale nie są trudne w użytku.

Nawet osoby dopiero zaczynające detailingowe eksperymenty powinny bez problemu poradzić sobie z tym zabiegiem. W ten sposób równie dobrze samodzielnie da się osiągnąć zadowalające efekty, porównywalne z pracą specjalistów. Proces można wykonać ręcznie lub z wykorzystaniem mechanicznej polerki.

Polerowanie lamp samochodowych

Polerowanie lamp samochodowych wykonuje się przy pomocy specjalnych past oraz bloczków lub padów ściernych. Na początek należy dokładnie umyć i odtłuścić powierzchnię reflektorów oraz zabezpieczyć taśmą maskującą wszystkie pobliskie części karoserii, by przypadkiem nie uszkodzić lakieru czy innych elementów.

Następnie można przystąpić do zabiegu, korzystając z odpowiednich preparatów oraz akcesoriów. W Auto Na Blask szczególnie polecamy dwa gotowe zestawy do polerowania lamp samochodowych od marki Meguiar’s.

Pierwsza propozycja to podstawowy Meguiar’s Basic Headlight Restoration Kit, odpowiedni do podatnego plastiku lub niewielkich niedoskonałości. Skutecznie usuwa zażółcenia i oksydację, przywracając nieskazitelną przejrzystość. W zestawie można znaleźć trzy bloczki ścierne, pastę PlastX Polish oraz ręcznik z mikrofibry.

Sposób użycia tych produktów jest bardzo prosty. Należy po kolei szlifować powierzchnię plastiku za pomocą ponumerowanych bloczków, a następnie przystąpić do polerowania za pomocą preparatu nałożonego na dołączoną ściereczkę. Producent dołącza dokładną instrukcję.

W przypadku bardziej podniszczonych reflektorów świetnie sprawdzi się mocniejszy wariant, czyli Meguiar’s Heavy Duty Headlight Restoration Kit, przystosowany do polerowania ręcznego oraz maszynowego. Opakowanie zawiera dwa dyski papieru ściernego (P1000 i 3000), ręczny uchwyt do ścierania/polerowania, wełniany krążek polerski, spory ręcznik z mikrofibry (40 x 40 cm), a także preparat PlastX oraz środek zabezpieczający Headlight Protectant.

Meguiar’s Heavy Duty Headlight Restoration Kit NEW - tylko w autonablask.pl
Meguiar’s Heavy Duty Headlight Restoration Kit NEW

Najpierw stosuje się papier ściery, a następnie wełnę oraz pastę. Ostatnim etapem jest pokrycie całości kosmetykiem ochronnym, który pozwoli zachować uzyskane efekty na dłużej.

Stosując polecane przez nasz produkty możesz w zaciszu własnego garażu osiągnąć efekty jak profesjonalny detailier. Z przedstawionych zestawów często korzystają właśnie doświadczeni specjaliści. Są niezwykle skuteczne, łatwe w użytku, a do tego mają korzystną cenę.

Produkty do polerowania reflektorów

Produkty do polerowania reflektorów z naszej oferty to akcesoria i preparaty najwyższej jakości. Zespół Auto Na Blask tworzą specjaliści oraz pasjonaci, dlatego selekcjonując artykuły do naszego sklepu wybieramy jedynie najlepsze artykuły na rynku.

Staramy się dobrać takie propozycje, by były odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących entuzjastów. Sami je testujemy oraz korzystamy z nich ich prywatnie, dlatego jesteśmy przekonani o ich skuteczności.

Nie masz pewności, który z naszych produktów do polerowania reflektorów najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? A może masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami! Zadzwoń pod numer: 502 715 709 lub 573 288 725 albo napisz maila na adres: sklep@autonablask.pl.

Ranking bezprzewodowych lamp do warsztatu

Dobre oświetlenie to podstawa w miejscu pracy. Mechanicy, lakiernicy i detailierzy w…

więcej

Ranking latarek inspekcyjnych

Przy okazji zaawansowanych zabiegów detailingowych konieczne jest zastosowanie profesjonalnego oświetlenia. Tylko specjalne…

więcej

Ranking pian aktywnych do samochodu – neutralne pH

Na pojazdach każdego dnia zbiera się wiele różnych zanieczyszczeń. Aby zachować korzystny…

więcej

Początek przygody z autodetailingiem – od czego warto zacząć – część 3

Zapraszamy na kolejny poradnik z naszej serii, w której przedstawiamy porady dla…

więcej

Brak producentów do wyświetlenia.

Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.

Przerwa urlopowa

Przerwa urlopowa 26 – 27 luty