Jak umyć szyby w samochodzie?

Chociaż zabieg ten to absolutna podstawa, wiele osób podchodzi do niego z pobłażliwością i w efekcie nie wykonuje go poprawnie. Najważniejsze są dobre środki oraz odpowiednia technika. Wyjaśniamy, jak umyć szyby w samochodzie!

Jak umyć szyby w samochodzie? Poznaj podstawy

Każdy kierowca musi wiedzieć, jak umyć szyby w samochodzie. Jest to istotne nie tylko ze względów higienicznych czy estetycznych – od ich stanu w dużej mierze zależy widoczność podczas jazdy. Jeśli chce się dbać o bezpieczeństwo swoje i pasażerów, trzeba regularnie usuwać zabrudzenia z szyb, a także dbać o stan wycieraczek oraz odpowiednią jakość płynu do spryskiwaczy.

O czym powinno się pamiętać, myjąc szyby w samochodzie? Przede wszystkim nie można zapominać o tym, że czyści się je nie tylko od zewnątrz, ale też wewnątrz. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób palących papierosy w aucie (nikotyna z dymu osadza się na szkle), a także przewożących małe dzieci i/lub zwierzęta (lubią dotykać szkło i mogą zostawiać na nim ślady np. dłoni/łap czy śliny).

Częstym błędem jest też stosowanie zwyczajnej bawełnianej ściereczki czy mikrofibry do czyszczenia szyb. Jeśli chce się osiągnąć dobre efekty, bez plam, smug itp., warto zainwestować w specjalne akcesoria, takie jak np. WORK STUFF Zephyr Waffle Towel czy WaxPro Large Glass Microfiber 50x40cm. Zdecydowanie najlepsze są specjalne ściereczki o „waflowej” strukturze, idealnie przystosowane do mycia szklanych powierzchni. Szybko zbierają brud ułatwiając cały proces, a przy tym zapewniają idealne wykończenie.

Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem będzie specjalna rękawica, taka jak np. CarPro GlassMitt. Silny ściągacz zapobiega jej zsuwaniu się z dłoni, dlatego można dokładnie wyczyścić wszystkie szyby bez niepotrzebnego wysiłku.

Jakie środki stosować do mycia szyb w samochodzie?

Kolejną ważną kwestią w odniesieniu do tego, jak myć szyby w samochodzie, jest wybór odpowiednich środków. Zwykły płyn do szkła nie wystarczy. Co więcej, może być wręcz szkodliwy, gdy będzie zawierał amoniak – będzie miał niekorzystny wpływ na przyciemniane folie, a także elementy wykonane z gumy, winylu czy skóry. Najrozsądniej jest zainwestować w specjalistyczny preparat do mycia szyb w samochodzie, o specjalnie dobranym składzie oraz dodatkowych właściwościach.

Bardzo dobrym produktem jest np. Fresso Glass Cleaner 500ml. Jest niezwykle wydajny i efektywny, a do tego szybko odparowuje. Nie pozostawia żadnych plam, zacieków czy smug, bez konieczności intensywnego docierania czy polerowania. Jego atutem jest też wyjątkowo przyjemny, perfumowany zapach o nutach cytrusowo-owocowo-kwiatowych.

Świetnym środkiem bez amoniaku, a także alkoholu metylowego, jest np. Shiny Garage Perfect Glass Cleaner 1l – skuteczny płyn do szyb. Jest szczególnie delikatny dla czyszczonych powierzchni, ale zarazem niezwykle skuteczny. Odparowuje nieco wolniej, dlatego lepiej sprawdzi się w przypadku mocniej zabrudzonych szyb, na których trzeba bardziej wypracować produkt. Przy tym jest bardzo wydajny – wystarczą zaledwie 2-3 psiknięcia na wyczyszczenie całej tafli.

Polecanym środkiem do mycia szyb w samochodzie jest też np. FX PROTECT GLASS CLEANER 1l – do mycia szyb. Wygodna butelka z atomizerem sprawia, że jest szczególnie łatwy w aplikacji. Dokładnie odtłuszcza powierzchnie, a ze względu na swój unikalny skład zapobiega parowaniu. Ma delikatny, przyjemny zapach.

Jak dbać o szyby w samochodzie?

Po dokładnym umyciu szyb w samochodzie, warto dodatkowo o nie zadbać. Nakładając specjalną powłokę można na dłużej utrzymać je w czystości, zapobiegając przywieraniu brudu, powstawaniu zacieków po twardej wodzie itp. Dzięki niej da się łatwiej myć szyby oraz jest to po prostu konieczne znacznie rzadziej.

Niezawodną ochronę gwarantuje np. Gtechniq G1 ClearVision 15ml. Wykazuje silne właściwości hydrofobowe, dlatego natychmiast odpycha wodę, błoto itp. Zapewnia idealną widoczność nawet podczas silnych opadów deszczu. Ponieważ łączy się z podłożem na poziomie molekularnym, nie ściera się przy używaniu wycieraczek i wykazuje swoje działanie aż przez 2 lata.

W praktyce doskonale sprawdzają się też tzw. niewidzialne wycieraczki, takie jak np. FX Protect Spectral Rain Coating Z-2 30ml – powłoka na szyby. Podczas jazdy z prędkością 45 km/h jest tak silnie hydrofobowa, że woda i zanieczyszczenia same spływają ze szkła i często nie jest nawet potrzebne korzystanie z wycieraczek. Produkt dodatkowo chroni szyby przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (m.in. promieniowaniem UV) i mikro-uszkodzeniami, a zimą ogranicza zjawisko osadzania się szronu. Przy tym jest wyjątkowo prosty w aplikacji i działa przez 2 lata.

Gdzie kupić środki i akcesoria do mycia szyb w samochodzie?

Właśnie zastanawiałeś się, gdzie kupić środki i akcesoria do mycia szyb w samochodzie? Jesteś w dobrym miejscu. W Auto Na Blask znajdziesz wszystkie opisane powyżej produkty oraz wiele więcej świetnych artykułów detailingowych. Posiadamy również specjalistyczne preparaty do usuwania owadów, a także maszyny (np. pianownice) oraz szereg innych sprzętów, które pomogą Ci profesjonalnie zadbać o wszystkie elementy pojazdu. Do tego gwarantujemy niskie ceny, szybką realizację zamówienia i pełne wsparcie ze strony naszej wykwalifikowanej obsługi.

Zapoznaj się z naszą ofertą, by skompletować zestaw produktów do mycia szyb w samochodzie. Masz jakieś pytania albo potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami! Zadzwoń pod numer: 502 715 709 lub 573 288 725 albo napisz maila na adres: sklep@autonablask.pl.

Najlepsze produkty do nabłyszczania samochodu

Nic tak nie wprawia w dobry nastrój jak widok czystego, pięknie połyskującego…

więcej

Najlepsze dressingi do plastików samochodowych

Elementy z tworzyw sztucznych wymagają odpowiedniej pielęgnacji, jeśli mają na długo zachować…

więcej

Sprawdzone preparaty do mycia silnika

Regularne czyszczenia auta od zewnątrz nie zawsze wystarczy. Mamy tutaj na myśli…

więcej

Gotowe zestawy w ofercie Auto Na Blask

Nic tak dobrze ze sobą nie współpracuje, jak kosmetyki i/lub akcesoria od…

więcej

Brak producentów do wyświetlenia.

Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.