Politury

Sortowanie Pokaż

Niestety, nie znaleziono produktów spełniających Twoje kryteria.

Politury samochodowe

Każdy, komu zależy na odpowiednim wyglądzie auta, z pewnością co jakiś czas zastanawia się nad zabiegami, które sprawią, że lakier znowu będzie lśnił jak nowy. Odświeżenie lakieru można przeprowadzić na kilka sposobów, ale jeśli lubisz dbać o swój samochód, najlepiej będzie, jeśli zrobisz to sam. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze oraz będziesz mieć satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Niezbędnymi specyfikami, które pomogą Ci w odświeżeniu lakieru są politury samochodowe.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów politur samochodowych. Najbardziej odpowiednie będą te, które zawierają najwyższej jakości woski oraz nanocząsteczki. Należy również zwrócić uwagę do jakich lakierów przeznaczony jest preparat oraz czy wymaga użycia manualnego, czy też maszyny polerskiej. Na stronie Auto Na Blask znajdziesz szeroki wybór politur samochodowych, pochodzących od sprawdzonych producentów i cieszących się uznaniem wśród właścicieli pojazdów na całym świecie.

Wśród wielu kierowców pojawia się wątpliwość czy tego typu preparaty nie niszczą powłoki lakierowanej. Spieszymy z odpowiedzią: nie ma takiej możliwości. Politura samochodowa to środek czyszcząco-konserwujący, który co prawda posiada cząsteczki ścierne, ale ich jedynym celem jest usunięcie zanieczyszczeń i zmatowień. Cząsteczki są na tyle drobne, że posiadają wyłącznie właściwości lekkościerne, tym samym nie naruszając struktury lakieru. Co więcej konserwują oczyszczony lakier oraz zabezpieczają na dłużej przed zagrażającymi czynnikami atmosferycznymi. Ponadto pogłębiają kolor oraz połysk lakieru, a nanocząsteczki gromadzą się w drobnych rysach skutecznie wygładzając powierzchnię lakieru.

Politura pod wosk samochodowy

Politura pod wosk samochodowy występuje najczęściej w formie mleczka, którego głównym zadaniem jest ukrycie niewielkich defektów i pogłębienie koloru lakieru. To świetne rozwiązanie dla wszystkich właścicieli pojazdów, którzy chcą szybko i efektownie przywrócić estetyczny wygląd auta i sprawić, by lakier znowu wyglądał jak prosto z salonu.

Preparat ten możemy stosować zarówno pod woskiem naturalnym, jak i syntetycznym. Należy pamiętać, aby lakier był uprzednio oczyszczony. W zależności od firmy i producenta, politura pod wosk samochodowy może być aplikowana ręcznie, poprzez ściereczkę z mikrofibry lub aplikator piankowy, albo maszynowo – za sprawą wykańczającej gąbki polerskiej.

Trzeba również dokładnie przeczytać wszelkie zalecenia producenta ujęte na opakowaniu specyfiku. Czasami preparat nakłada się na powierzchnię mokrą, a czasami na suchą – zawsze jednak musi być ona dokładnie oczyszczona. Niektóre preparaty muszą być polerowane natychmiast, a inne po odczekaniu i wyschnięciu. Należy również pamiętać, aby nie nanosić politury pod wosk samochodowy na elementy niepokryte lakierem, np. boczne listwy w drzwiach. Taki zabieg pielęgnacyjny można powtarzać kilka razy do roku.

Odżywki do pielęgnacji lakieru

Nie musimy nikogo przekonywać, jak ważną rolę w ogólnej estetyce auta odgrywa zadbany lakier. To jednak nie wszystko! Lakier jest także niezbędny, aby odpowiednio zabezpieczyć karoserię samochodu przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Niechroniona karoseria jest narażona na różnego rodzaju reakcje chemiczne.

Lakier pozwala na ochronę przed korozją, zanieczyszczeniami, odbarwieniami, matowieniem oraz wszelkimi czynnikami atmosferycznymi, które mogą powodować zadrapania i plamy. Ważne jest więc, aby zachować go jak najdłużej w dobrej formie. Znacząco pomagają w tym odżywki do pielęgnacji lakieru. W pielęgnacji samochodu niezwykle istotny jest wybór odpowiednich specyfików, w tym odżywek do pielęgnacji lakieru, które sprawią, że nasz zyska on dawną świetność. Znajdź takie specyfiki samochodu, które sprostają Twoim oczekiwaniom.

Pamiętaj, że do zabiegów pielęgnacyjnych pojazdu przydadzą Ci się także mikrofibry oraz aplikatory. Wybierz też preparaty do usuwania smoły, kleju i owadów, które pomogą Ci oczyścić auto przed aplikacją politur samochodowych. Jeśli jednak chcesz zabezpieczyć i odświeżyć lakier Twojego auta, ale nie wiesz jaki preparat wybrać, skontaktuj się z nami! Zrobimy co w naszej mocy, aby rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości i pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru.

Wybierz producenta
Filtry Nowości Promocje
Kategorie

Brak producentów do wyświetlenia.

Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.