Wosk samochodowy

Utrzymanie lakieru samochodu w nienagannym stanie to wyzwanie dla każdego kierowcy. Sól, piasek, żwir, ptasie odchody, kocie pazury oraz niskie i wysokie temperatury odbijają się na jego estetyce. Nie sposób te wszystkie czynniki wyeliminować, można im jednak przeciwdziałać. Uczynić to możesz sięgając po produkty z naszego sklepu Auto Na Blask.

Przypomnijmy, że powłokę lakierniczą samochodu tworzy kilka nakładanych na siebie kolejno warstw. Najpierw w fabryce karoseria jest pokrywana środkiem antykorozyjnym, później malowana podkładem, a dopiero na końcu pokrywana kolorem i lakierem bezbarwnym.

Wosk do pielęgnacji pojazdu

Ostatnie dwie warstwy najbardziej są narażone na działanie czynników zewnętrznych i to o nie powinieneś dbać ze szczególną troską, gdyż nie bez znaczenia pozostają te działania dla pozostałych warstw karoserii. My pomożemy Ci we właściwej pielęgnacji pojazdu. Nasz zespół tworzą specjaliści z bogatym doświadczeniem, dzięki czemu w ofercie posiadamy wyłącznie najwyższej jakości produkty.

W utrzymaniu lakieru w dobrej kondycji znaczącą rolę odgrywa nie tylko dokładne mycie pojazdu, ale również stosowanie właściwej chemii samochodowej, w tym wosków. Mnogość ofert świadczy o tym, jak nadanie połysku samochodom oraz zabezpieczenie koloru przed uszkodzeniami jest ważne dla miłośników motoryzacji.

Woski samochodowe

Woski samochodowe posiadają różne właściwości oraz różny czas nakładania. Najszybszy sposób na połysk to umycie pojazdu szamponem samochodowym z woskiem. Pozostawiona warstwa nabłyszczająca może okazać się jednak niesatysfakcjonująca.

Wówczas innym, szybkim sposobem jest wykorzystanie wosku w płynie. Nada odpowiedni połysk, pogłębi kolor i będzie świetną warstwą ochronną. Sięgać po niego można nawet po każdym myciu. W przypadku tego rozwiązania nie trzeba martwić się o rozgrzany lakier, uszczelki, plastiki czy szyby, gdyż wysokiej jakości produkt nie pozostawi smug.

Szeroka gama wosków w ofercie AutoNaBlask.pl

W naszym sklepie Auto Na Blask znajdziesz również szeroką gamę wosków syntetycznych, które zapewniają długotrwałą ochronę lakieru. Ich aplikacja nie wymaga dużego wysiłku, a efekty będą trwalsze niż w przypadku wosków płynnych.

Tego typu woski samochodowe zachowują efekt hydrofobowy, czyli odpychają wodę i zabrudzenia, jednak aby były w pełni funkcjonalne warto powstrzymać się minimum jeden dzień przed wizytą na myjni czy ręcznym szorowaniem auta.

Twardy wosk z Carnaubą to trzeci z najpopularniejszych wosków. Wiele produktów posiada go w składzie i cieszą się one niesłabnącym popytem. Wszystko dlatego, że nadaje on spektakularny połysk i zapewnia długą ochronę. Woskowanie z jego wykorzystaniem wymaga czasu, precyzji i zaangażowania, niemniej efekt jest tego warty.

Wosk do samochodu

Zabezpieczenie lakieru powłoką ochronną może nastąpić na wiele sposobów. Najpopularniejszym z nich jest woskowanie. Pamiętaj jednak, że tylko wysokiej jakości woski samochodowe pozwolą na odpowiednią ochronę lakieru i zabezpieczą go przed codzienną eksploatacją. Każdy amator lśniących aut życzy sobie, aby woskowanie przynosiło nie tylko efekt blasku, ale również pełniło funkcję ochronną.

Dlatego właśnie woski samochodowe powinny być odpowiednio dobrane. Przed zakupem należy więc dokonać rzetelnej oceny – czy auto nadaje się do woskowania oraz jak dużo czasu jesteś w stanie poświęcić tej czynności. Sprawdzenie stanu pojazdu jest kluczowe – wosk można nałożyć wyłącznie na dokładnie oczyszczone i pozbawione zabrudzeń auto.

Możesz zdać się na nasz zespół doradczy – z przyjemnością podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Twojego pojazdu. Troszczymy się o wszystkie samochody, niezależnie od marki, roku produkcji czy stanu technicznego. Dzięki temu nie tracą one na wartości i wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Sprawdź naszą ofertę wosków samochodowych, a w razie wątpliwości skontaktuj się z nami!