Jaki szampon mycia do samochodu wybrać?

Myjnia automatyczna nie wpływa dobroczynnie na lakier. W związku z tym miłośnicy czterech kółek coraz chętniej decydują się na samodzielne mycie ręczne. Do tego celu niezbędny jest dobór odpowiednich kosmetyków samochodowych.

Skuteczne mycie pojazdu nie obejdzie się bez wysokiej jakości szamponu samochodowego. Ich oferta jest niezwykle szeroka. Dobre produkty nie tylko usuwają osiadły brud, ale również zabezpieczają karoserię przed wpływem czynników zewnętrznych. Sprawdź jaki szampon samochodowy będzie najlepszy dla Twojego pojazdu!

1. Jaki szampon do samochodu będzie odpowiedni?
2. Z woskiem czy bez?
3. Na co zwrócić uwagę?
4. Co oprócz szamponu?

Jaki szampon do samochodu będzie odpowiedni?

dodo-juice-born-to-be-mild-500ml

Szampon Dodo juice born to be mild – 500 ml

Wybierając specyfik warto kierować się zaleceniami na opakowaniu. Najważniejszym kryterium szamponu samochodowego jest to, aby był on skuteczny. Powinien bez większych problemów uporać się z zabrudzeniami – m.in. piaskiem, błotem, ptasimi odchodami czy osadem pyłków.

Najczęściej po zastosowaniu szamponu wysokiej jakości auto powinno wyglądać na czyste już po pierwszym umyciu. Warto jednak zwrócić uwagę, aby preparat nie był zbyt agresywny. Niektóre środki zmywają bowiem warstwy ochronne nałożone na karoserię.

Przykładem szamponu samochodowego, który doskonale się pieni i zmywa brud bez naruszenia karoserii jest Dodo JuiceBorn To Be Mild. Produkt ten jest silnie skoncentrowany i wydajny, przez co wystarcza nawet na roczną pielęgnację pojazdu. Miłośnikom przyjemnego zapachu odpowiadać może z kolei truskawkowy preparat myjący Shiny GarageStrawberry Car Shampoo.

Z woskiem czy bez?

Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500ml

Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500ml

Pomiędzy fanami auto detailingu toczy się batalia o kwestię, czy lepsze są kosmetyki samochodowe z woskiem czy bez. Środki te różnią się między sobą sposobem działania oraz efektami. Zwolennicy szamponów bez wosku za największą zaletę wskazują silniejsze efekty czyszczące.

Takie preparaty skupiają się przede wszystkim na dokładnym oczyszczeniu karoserii z wszelkich zanieczyszczeń, a dopiero później proces dbania o pojazd zwieńczany jest woskowaniem, które nadaje lśniący połysk i zabezpiecza odpowiednio lakier.

Grupa zwolenników opowiadających się za preparatami 2w1 ceni sobie wygodę i oszczędność czasu. Decydując się na takie rozwiązanie warto jednak sięgać wyłącznie po produkty z najwyższej półki, które nie wyrządzą szkód karoserii.

Na rynku detailingowymnie brakuje szamponów wzbogaconych nanocząsteczkami, które usuwają nawet największe zabrudzenia, a także tych z domieszkami elektrostatycznymi, które zabezpieczają karoserię przed osadzaniem się brudu.

FX Protect Nano Shampoo 500ml – szampon samochodowy z kwarcem SiO2

FX Protect Nano Shampoo 500ml – szampon samochodowy z kwarcem SiO2

Przykładem jest Nano Shampoo, który znakomicie pielęgnuje zaaplikowane wcześniej powłoki ceramiczne, kwarcowe czy woski. W ofercie produktów pielęgnacyjnych do samochodu znaleźć można także szampony do mycia samochodu bez smug albo ze specjalnymi właściwościami osuszającymi.

Na co zwrócić uwagę?

Dokonując zakupu szamponu samochodowego warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Pierwszym z nich jest odpowiedni skład, który odpowiada za odczyn PH. Dobrej jakości produkt powinien posiadać PH naturalne, które nie będzie wpływało na strukturę czyszczonej powierzchni.

Warto też, aby szampon samochodowy posiadał pozytywne atesty. Wskazują one na brak szkodliwości dla człowieka, samochodu czy środowiska naturalnego. Jednym z istotnych kryteriów jest również wydajność, która przekłada się na opłacalność zakupu, ale też jego efektywność. Dobrze skondensowane produkty pozwalają na skuteczną pielęgnację przez długie miesiące.

Co oprócz szamponu?

Pamiętaj, że wybór szamponu samochodowego ma wpływ nie tylko na estetykę pojazdu, ale też jego zabezpieczenie przed mikrouszkodzeniami. Dokonując zakupu zatroszcz się więc o właściwe akcesoria, np. gąbki, rękawice czy mikrofibry.

Aura za oknem sprzyja pielęgnacji pojazdów. Wybierz szampon samochodowy oraz inne produkty z naszej oferty i ciesz się lśniącym, czystym i odpowiednio zabezpieczonym pojazdem! W razie jakichkolwiek pytań zdaj się na pomoc naszych specjalistów, którzy służą poradą.