Czyszczenie i zabezpieczenie felg – ranking preparatów

Felgi to istotny element każdego samochodu, dlatego warto zadbać o ich odpowiedni wygląd. Zanieczyszczenia powstałe na felgach bywają trudne do zmycia. Z pomocą przychodzą wówczas odpowiednie preparaty do czyszczenia i zabezpieczenia felg, które pozwalają usunąć nawet najbardziej oporny osad i utrzymać ich nienaganną prezencję.

Oczyszczenie felg z zabrudzeń to pierwszy krok, w uzyskaniu estetycznego wyglądu oraz trwałość tych przedmiotów. Kolejnym, są specjalne płyny do ich zabezpieczania. Środków tego typu jest na rynku bardzo dużo, dlatego, aby ułatwić wybór, przedstawiamy ranking płynów, które uważamy za najbardziej skuteczne.

1. Płyny do czyszczenia felg
2. Płyny do mycia felg – specyfiki „krwawiące”
3. Preparaty do zabezpieczenia felg
4. Środek do zabezpieczenia felg – powłoki ceramiczne

Płyny do czyszczenia felg

Do czyszczenia felg doskonale sprawdzą się produkty klasyczne – przeważnie kwasowe lub zasadowe.

ADBL-wizualizacja-5L-wheel_warrior-white

fot. ADBL Wheel Warrior White

1. ADBL Wheel Warrior – to kwasowy płyn do czyszczenia felg, który bez problemów rozpuszcza nawet najbardziej trwały i dokuczliwy osad. Szybko i skutecznie sprawia, że felgi lśnią jak nowe. Dodatkową zaletą preparatu jest przyjemny, owocowy zapach.

2. Shiny Garage EF Wheel Cleaner Professional Line – to kolejny skuteczny preparat, który jest polecany do czyszczenia nawet najbardziej zabrudzonych felg. Jest płynem zasadowym, zawierającym odpowiednio dobrane składniki aktywne, które błyskawicznie pozbywają się brudu, osadu i rdzy. Wzbogacony został również o nanocząsteczki, zostawiające na felgach woskową powłokę. Dzięki temu są one zabezpieczone i odporne na zabrudzenia.

3. Ultimate Wheel Cleaner – to również płyn zasadowy, dzięki któremu czyszczenie felg będzie łatwiejsze i bardziej skuteczne niż zazwyczaj. Można go stosować do bezdotykowego mycia felg.

Płyny do mycia felg – specyfiki „krwawiące”

Do czyszczenia felg polecamy także tzw. „krwawiące” specyfiki, które skutecznie usuwają nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Nazwę zawdzięczają swoim właściwościom w trakcie czyszczenia – podczas mycia zanieczyszczonych powierzchni, zmieniają swój kolor na czerwony.

ADBL-wizualizacja-5L-Vampire Liquid-white

fot. ADBL Vampire Liquid White

1. Vampire Liquid – to produkt z neutralnym pH, który polecamy nawet do codziennego stosowania, ponieważ jest bezpieczny dla każdego rodzaju felg. Skutecznie usuwa rdzę, pył oraz zanieczyszczenia metaliczne z nadwozia. Jest łatwy w stosowaniu, gdyż rozpylony na powierzchni felgi nie spływa ani nie wysycha zbyt szybko.

2. Shiny Garage D-Tox – to bardzo skuteczny środek, który został opracowany w oparciu o nowoczesne technologie. W szczególności polecany jest do usuwania trudnych zanieczyszczeń metalicznych. Szybko i efektywnie usuwa brud oraz rdzę z wszelkich rodzajów powierzchni (gumy, szkła, chromu).

3. Alu-Teufel Spezial Gel – to także godny polecenia, „krwawiący” żel fluidowy do czyszczenia felg. Dzięki neutralnemu pH jest delikatny oraz bezpieczny dla wszelkich rodzajów powierzchni, jednocześnie skutecznie i szybko usuwając zanieczyszczenia. Polecany jest szczególnie do felg chromowych, aluminiowych oraz wieloczęściowo-skręcanych.

Preparaty do zabezpieczenia felg

Skutecznymi produktami do zabezpieczenia felg są specyfiki w postaci wosków.

Poorboys World Wheel Sealant

fot. Poorboys World Wheel Sealant

1. Poorboy’s Wheel Sealant – to wosk o najwyższej skuteczności, zaliczany do jednych z najefektywniejszych preparatów do zabezpieczania felg na rynku. Pokrywa powierzchnie felgi ochronną warstwą, która przeciwdziała korozji i osadzaniu się pyłu. Dodatkowo preparat nadaje połysk oraz śliskie wykończenie.

2. 1000P Hi-Temp Past Wax – jest to produkt w postaci woskowej pasty, który powstał w oparciu o nowoczesną, niemiecką technologię. Doskonale chroni przed promieniami UV, żywicą, brudem, deszczem oraz twardą wodą. Nadaje się do każdego rodzaju powierzchni metalowych.

3. Angelwax Bilberry Wheel Sealant – to kolejny godny polecenia wosk do zabezpieczania felg. Charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością – chroni felgi przez ponad pół roku. Jest również prosty w użyciu i pięknie pachnie.

Środek do zabezpieczenia felg – powłoki ceramiczne

Felgi są skutecznie chronione także dzięki produktom w postaci powłoki ceramicznej:

Ultracoat Metal Guard 30 ml

fot. Ultracoat Metal Guard 30 ml

1. Ultracoat Metal Guard – to wysokiej jakości powłoka ceramiczna, która zabezpiecza powierzchnię felg przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Jest odporna na wysokie temperatury oraz charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością i twardością.

2. FX Protect Wheel Armour B-1 – ta powłoka ceramiczna zabezpiecza felgi chromowane, polerowane, aluminiowe i lakierowane. Tworzy na powierzchni felg niewidzialną, hydrofobową warstwę ochronną, która odpycha wszelkie zabrudzenia i nadaje połysk. Dodatkowym atutem tego preparatu jest jego wysoka wydajność.

3. Gtechniq C5 Wheel Armour – to środek do zabezpieczania felg, który trwale łączy się z ich powierzchnią, tworząc skuteczną warstwę ochronną. Sprawia, że felgi są lśniące, łatwiejsze w czyszczeniu, odporne na brud, pył i rdzę. Ponadto specyfik ten jest bardzo trwały i wydajny.

Każdy z przedstawionych preparatów jest skuteczny i godny polecenia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu AutoNaBlask.pl!