Ranking szamponów do mycia samochodu

Wybór szamponów do pielęgnacji karoserii jest bardzo duży. Podejmując decyzję warto sugerować się odpowiednimi właściwościami, neutralnym odczynem pH, wysoką skutecznością oraz wydajnością szamponu. Poniżej przedstawiamy ranking szamponów, który z pewnością pomoże Ci w dokonaniu najlepszego wyboru.

1. Szampony do bieżącej pielęgnacji o neutralnym pH
2. Szampony nadające efekt hydrofobowy
3. Szampony odtłuszczające dla aut zabezpieczonych powłoką
4. Szampony dla wymagających

Szampony do bieżącej pielęgnacji o neutralnym pH

1. ADBL Shampoo skoncentrowany szampon do karoserii

ADBL Shampoo skoncentrowany szampon do karoserii 500ml

ADBL Shampoo skoncentrowany szampon do karoserii

W kategorii szamponów o neutralnym pH prym wiedzie szampon do karoserii marki ADBL. Jest szamponem wysoce skoncentrowanym, wydajnym i w 100% bezpiecznym dla wszystkich powierzchni. Dodano do niego olejki z cytryny i pomarańczy, dzięki czemu szampon usuwa wszelkie trudne zabrudzenia.

2. Good Stuff Bumblebee Shampoo

Kolejnym hitem wśród neutralnych i bezpiecznych szamponów jest Bumblebee Shampoo. Gwarantuje przyjemne, skuteczne mycie, dodatkowo dostarczając nieziemskich walorów zapachowych. Dobrze się pieni i pachnie ciasteczkami. Polecamy!

3. Poorboy’s World Super Slick & Suds Concentrated Car Wash

Kandydatem godnym polecenia jest szampon producenta Poorboy’s World. Jest w pełni bezpieczny, biodegradowalny i delikatny, nawet dla najbardziej wymagających powierzchni. Dzięki nowoczesnej technologii skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Olejki zawarte w składzie szybko i efektywnie unoszą cząsteczki brudu nad powierzchnię lakieru i zapobiegają zarysowaniom.

Szampony nadające efekt hydrofobowy

1. FX Protect Nano Shampoo

FX Protect Nano Shampoo 500ml – szampon samochodowy z kwarcem SiO2

FX Protect Nano Shampoo

Wśród szamponów nadających efekt hydrofobowy, niezrównanym mistrzem jest Nano Shampoo. Krzem, zawarty w składzie produktu sprawia, że szampon doskonale pielęgnuje woski, powłoki ceramiczne oraz kwarcowe. Zaletą szamponu jest także wysoka wydajność i gęstość.

2. Koch Chemie Nano Magic Shampoo

Nano Magic Shampoo to szampon o bardzo wysokiej skuteczności i innowacyjnej formule. Dzięki odpowiednio skoncentrowanym składnikom, tworzy na powierzchni samochodu ochronną powłokę, zapobiegając przed gromadzeniem się wody i brudu. Użycie szamponu gwarantuje także wysoki połysk i uzyskanie efektu pearl-off.

3. Gyeon Q2M Bathe

Gyeon Q2M Bathe oprócz skutecznego i szybkiego mycia, nadaje powierzchni samochodu właściwości samooczyszczające oraz hydrofobowe. Dzięki wysokiej zawartości SiO2, tworzy warstwę ochronną, która pielęgnuje nawet najbardziej wymagające lakiery.

Szampony odtłuszczające dla aut zabezpieczonych powłoką

1. FX Protect Car Shampoo

FX PROTECT ACTIVE FOAM 1L -

FX Protect Active Foam

Protect Car Shampoo posiada silne właściwości odtłuszczające, dzięki czemu doskonale przygotowuje karoserię pod aplikację wosku, powłok ceramicznych i kwarcowych. Skutecznie i delikatnie pozbywa się zanieczyszczeń z lakieru. Jest także bardzo wydajny i gęsty.

2. CarPro Cquartz Reset Shampoo

CarPro Cquartz Reset Shampoo to idealny szampon dla samochodów pokrytych powłokami kwarcowymi. Silnie oczyszcza i odtłuszcza powierzchnię, przygotowując na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Nie zawiera zbędnych nabłyszczaczy oraz składników zwiększających poślizg.

3. Ultracoat Shampoo

Kolejnym, skutecznie odtłuszczającym szamponem jest Ultracoat Shampoo. Polecany szczególnie do powłok ceramicznych, gdyż poprzez odtłuszczenie przywraca im zdolności hydrofobowe. Mimo silnych właściwości oczyszczających, Ultracoat Shampoo jest w pełni bezpieczny dla lakieru i wszelkich powłok ochronnych.

Szampony dla wymagających

1. Chemical Guys Stripper Suds Shampoo

Chemical Guys Stripper Suds Shampoo

Chemical Guys Stripper Suds Shampoo

Oprócz wysokiej skuteczności, wydajności i neutralnego pH, zaletą szamponu Chemical Guys jest także oszałamiający zapach. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom legendarnego odświeżacza powietrza Stripper AirFresher.

2. Prima Mystique Auto Wash

Mystique to niezwykle skuteczny, skoncentrowany szampon o innowacyjnym składzie. Zawiera wysoką zawartość polimerów, które tworzą ochronną powłokę i efektywnie usuwają brud z karoserii. Regularne stosowanie zapewnia większą trwałość użytego wcześniej wosku.

3. Zymöl Clear Auto bathe

Niewątpliwym atutem tego szamponu Zymöl Clear Auto bathe jest delikatność i naturalny skład. Zawiera drogocenne olejki, szafran, olej kokosowy oraz ekstrakt z cytrusów. Dzięki tym składnikom myje karoserię skutecznie, ale bez konieczności używania chemicznych i szkodliwych substancji. Polecamy zapoznać się z całą ofertą w kategorii szampony samochodowe.

Wszystkie z poleconych kosmetyków samochodowych charakteryzują się wysoką jakością i skutecznością. Mamy nadzieję, że powyższy ranking, dostosowany do różnych potrzeb, rozwieje wątpliwości i ułatwi wybór. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami pod numerami telefonów 502-715-709 lub 573-288-725 oraz mailowo sklep@autonablask.pl