Ipa

Sortowanie Pokaż

Niestety, nie znaleziono produktów spełniających Twoje kryteria.

IPA to Izopropanol, czyli alkohol izopropylowy. Jest przydatnym środkiem chemicznym, wykorzystywanym przy różnych zabiegach autodetailingowych.

IPA

IPA to skrót, którym oznacza się związek chemiczny nazywany alkoholem izopropylowym lub izopropanolem. Występuje pod postacią łatwopalnego, bezbarwnego płynu o bardzo intensywnym zapachu. Dzięki swoim właściwościom jest stosowany jako łagodny rozpuszczalnik organiczny, płyn antyseptyczny itp. Znalazł szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia i przemysłu, w tym również w branży motoryzacyjnej.

Izopropanol bardzo często jest używany przy okazji wielu zabiegów autodetailingowych. Każdy szanujący się pasjonat, a także profesjonalny salon czy studio, bezwzględnie powinien posiadać w swoim zestawie ten przydatny alkohol. Jest on wykorzystywany jako cleaner do lakieru i innych powierzchni, rozpuszczalnik, odmrażacz itp.

IPA cleaner do lakieru

IPA cleaner do lakieru ułatwia zmywanie pasty oraz innych oleistych specyfików z powierzchni karoserii. Po polerowaniu często zostaje cienka, niezauważalna gołym okiem warstwa używanego kosmetyku. Alkohol usunie jego nadmiar i pozwoli ocenić faktyczne efekty po tym zabiegu – można przekonać się, czy dany element lub fragment wymaga jeszcze polerowania, czy jest już dostatecznie wypracowany.

Cleaner do lakieru IPA doskonale sprawdza się także jako środek do odtłuszczania lakieru. Przed nałożeniem powłok ceramicznych czy krzemowych koniecznie należy zadbać o to, by karoseria była perfekcyjnie czysta. IPA umożliwia szybkie, dokładne oczyszczenie, gwarantujące poprawne działanie zaaplikowanej później powłoki.

Autokosmetyki IPA

Autokosmetyki IPA można tworzyć w dowolnym stężeniu, ilości itp. To niezwykle wygodne i oszczędne rozwiązanie, które często okazuje się znacznie bardziej skuteczne, niż gotowe preparaty. Izopopanol może bowiem być używany np. jako płyn do wstępnego mycia szyb. Wielu producentów środków nazywanych „niewidzialnymi wycieraczkami” zalecają także przetarcie szkła po aplikacji właśnie tym alkoholem. Zimą świetnie działa także jako odmrażacz. Stosowany jest również m.in. jako środek do zmywania wosków, smarów czy płynu hamulcowego z plastikowych i metalowych powierzchni.

IPA to środek, który powinien znajdować się w każdym garażu! Jeśli chcesz zaoszczędzić na drogich specyfikach, postaw na izopropanol! Pozwoli Ci w pełni poprawnie i skutecznie przeprowadzić wiele zabiegów autodetailingowych!

Wybierz producenta
Filtry Nowości Promocje
Kategorie

Brak producentów do wyświetlenia.

Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.