Tapicerka materiałowa

Sortowanie Pokaż

Niestety, nie znaleziono produktów spełniających Twoje kryteria.

Kosmetyki do czyszczenia tapicerki

Tapicerka w samochodzie wymaga odpowiedniej konserwacji, na którą składa się regularne czyszczenie i pielęgnowanie odpowiednimi środkami. Aby uzyskać jak najlepsze efekty i jak najdłużej cieszyć się tapicerką w dobrym stanie, wszelkie zabiegi kosmetyczne należy powtarzać co ok. 3 miesiące. Zbyt częste czyszczenie może jednak być tak samo szkodliwe, jak zbyt rzadkie. Dbanie o tapicerkę w samochodzie nie jest wcale skomplikowane, ale należy do tego używać odpowiednich kosmetyków do czyszczenia.

W ofercie naszego sklepu detailingowego Auto Na Blask znaleźć można najróżniejsze środki dedykowane do czyszczenia materiałowych i skórzanych tapicerek. Różnią się nie tylko formą (pianki, płyny, pasty itp.), ale także sposobem użycia, a czasem i sposobem działania. Wybór uzależniony powinien być od tego, jaki rodzaj tapicerki posiada się w swoim samochodzie.

Należy zawsze dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i zaleceniami producenta. Stosując produkty zgodnie z ich zastosowaniem, na pewno uzyska się pożądane efekty i uniknie ryzyka uszkodzenia tapicerki. Najlepiej wybierać produkty sprawdzonych firm, dlatego zapewniamy, że tylko takie mieszczą się w naszej ofercie.

Dobre kosmetyki do czyszczenia tapicerki delikatnie oczyszczają i jednocześnie pielęgnują materiał lub skórę, dbając o ich powierzchnię. Specjalne mydła, szampony i płyny usuwają brud, pot i nieprzyjemne zapachy, ale nie wywabiają koloru ani nie niszczą tworzywa. Po wyczyszczeniu tapicerki, w szczególności skórzanej, najlepiej jest ją wypielęgnować i zaimpregnować mleczkami czy woskami, co zabezpieczy ją na przyszłość. Zakupienie wszystkich dedykowanych preparatów uprzyjemni i usprawni cały proces, a także da powalające efekty.

Preparaty do prania tapicerki

Tapicerkę materiałową należy od czasu do czasu porządnie wyprać. Wykonanie takiego zabiegu można zlecić w specjalnym salonie, ale można to także zrobić własnoręcznie. Do tego przydadzą się specjalne preparaty. Wśród nich znaleźć można szereg najróżniejszych specyfików: płyny i szampony do czyszczenia całej tapicerki, a także odplamiacze.

Potrzebne mogą być także specjalne spray’e do punktowego czyszczenia trudnych plam (długopis, farba, trawa, krew itp.). Najlepsze do czyszczenia są specyfiki o naturalnym pH, które dają gwarancję, że nie uszkodzi się tapicerki.

W Auto Na Blask można znaleźć wszystkie rodzaje środków do prania – także te specjalistyczne, dedykowane preparaty do czyszczenia określonych rodzajów brudu i plam. Szeroki wybór umożliwia dobranie odpowiednich środków do rodzaju posiadanej tapicerki.

Czyszczenie i konserwacja tapicerki samochodowej

Każdy rodzaj tapicerki należy regularnie odkurzać za pomocą odkurzacza. Do wszystkich wąskich miejsc, a także by dostać się pod i pomiędzy fotele, najlepiej będzie użyć wąskiej ssawki. Dzięki odkurzaniu można pozbyć się kurzu, sierści zwierząt, okruchów i wielu innych zanieczyszczeń. Następnie można przystąpić do prania. Rozsądnie będzie najpierw przetestować każdy środek na małym, niewidocznym obszarze.

Najlepiej zabrać się do działania wówczas, gdy na dworze panuje dość wysoka temperatura – tapicerka szybciej wtedy wyschnie. Środek do prania nakłada się na zaplamione miejsca i stosuje zgodnie z instrukcjami producenta. Potem zabieg trzeba powtórzyć, ale już na całym elemencie tapicerki. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie i pielęgnacja tapicerki. Do tego również istnieje wiele dedykowanych środków. Zabezpieczać przed niszczeniem należy w szczególności delikatną tapicerkę skórzaną.

Wypielęgnowana tapicerka, niezależnie od rodzaju, podnosi komfort jazdy i zwiększa ogólną wartość samochodu. Cały proces z pewnością będzie o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy, jeśli użyje się do niego odpowiednich środków. Te bez wątpienia znajdziesz w naszym sklepie detalingowym Auto na Blask! Nie wiesz co wybrać? Rozważasz zakup jeszcze innych autokosmetyków? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w dokonaniu najlepszej decyzji!

Wybierz producenta
Filtry Nowości Promocje
Kategorie

Brak producentów do wyświetlenia.

Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.

ANB Center Karol Wieczorek Reviews with ekomi-pl.com