Alcantara

Sortowanie Pokaż

Niestety, nie znaleziono produktów spełniających Twoje kryteria.

Pielęgnacja alcantary

Alcantara jest jednym z najczęściej spotykanych materiałów w produkcji tapicerki. Wbrew powszechnej opinii, nie jest tkaniną pochodzenia naturalnego. Wykonana z mikrowłókien poliestrowych i poliuretanowych, jest miękka, sprężysta, a przy tym wytrzymała. Wizualnie i w dotyku przypomina welur, dlatego sprawia, że wnętrze auta jest przytulne i stylowe.

By jak najdłużej zachować jej dobry stan i piękny wygląd, ogromne znaczenie ma sposób jej czyszczenia i konserwacji. Warto wiedzieć, jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja alcantary.

Przede wszystkim, należy jak najszybciej usuwać z niej wszystkie drobne zabrudzenia – najlepiej przy pomocy delikatnej, miękkiej ściereczki. Wniknięcie ich w głąb będzie wymagało użycia bardziej radykalnych środków, a nie każdy ma przecież czas na codzienne pranie tapicerki.

Pielęgnacja alcantary powinna być przede wszystkim systematyczna. Tylko w taki sposób zachowa się ją na długo w bardzo dobrym stanie. Co jakiś czas należy więc odkurzyć dokładnie całą tapicerkę, a potem użyć dedykowanych środków do prania i czyszczenia alcantary.

Po wszystkim koniecznie należy zastosować odpowiednie specyfiki impregnujące, które dodatkowo zabezpieczą ją przed brudem, promieniowaniem UV, kurzem i innymi szkodliwymi czynnikami.

Impregnacja i ochrona tapicerki

Kluczem do zachowania alcantary w świetnej kondycji jest impregnacja i ochrona tapicerki. W sklepie Auto Na Blask znajdziesz środki przeznaczone do dbania o ten typ tkaniny. Najpopularniejsze są specjalne spraye i aerozole, którymi po czyszczeniu spryskuje się całą powierzchnię i pozostawia do wyschnięcia.

Impregnaty tworzą powłokę, która chroni alcantarę przed zabrudzeniami i wilgocią. Dzięki niej, suche zanieczyszczenia nie przylegają do powierzchni, a mokre są od niej odpychane i skraplają się. Przez to można je łatwo i szybko usunąć. Impregnaty chronią także tkaninę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Po latach użytkowania, materiał ten może się także supełkować. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest tzw. golenie, które wykonuje się w specjalnych zakładach. Stosowanie impregnatów także może opóźnić proces filcowania się alcantary. Co więcej, są w pełni bezpieczne – nie powodują odbarwień, nie plamią, nie sklejają włókien i nie zmieniają ich właściwości. Z pomocą specyfików z oferty Auto Na Blask impregnacja i ochrona tapicerki jest niezwykle łatwa i wygodna!

Produkty do czyszczenia alcantary

W sklepie Auto Na Blask znajdziesz wiele różnych produktów do czyszczenia alcantary. Na drobne, ale uporczywe zabrudzenia, takie jak np. ślady od długopisu, najlepiej jest zastosować punktowe odplamiacze. Powierzchowne czyszczenie można z powodzeniem przeprowadzić z użyciem środków w sprayu, które po spryskaniu zamieniają się w pianę.

Nie trzeba ich zmywać – wystarczy wytrzeć powierzchnię miękkim ręcznikiem i pozostawić do wyschnięcia. Takie oczyszczanie, wykonywane regularnie, pozwala odświeżyć tapicerkę i na dłużej zachować jej korzystny wygląd – a to wszystko z pomocą niedrogich i zarazem skutecznych produktów do czyszczenia alcantary.

Raz na jakiś czas alcantarę należy jednak dogłębniej oczyścić, czyli wyprać. Do tego konieczne są dedykowane płyny, które można aplikować ręcznie lub za pomocą specjalnych urządzeń piorących.

Najwyższej jakości środki dostępne w Auto Na Blask nie powodują odbarwień i nie mają negatywnego wspływu ma tkaninę, a do tego pięknie pachną. Można je nabyć w różnych pojemnościach i cenach, dlatego każdy z powodzeniem znajdzie u nas produkty do czyszczenia alcantary na swoją kieszeń.

Odpowiednio pielęgnowana tapicerka sprawia, że z przyjemnością będziesz codziennie wsiadać do swojego auta oraz z dumą będziesz zapraszać do niego znajomych i bliskich. Alcantara jest bardzo estetyczną i przyjemną tkaniną, dlatego należy dbać o nią ze szczególną uwagą.

Jeśli masz jakieś wątpliwości lub nie wiesz, na jaki środek się zdecydować – napisz do nas! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i udzielimy porady. Z przyjemnością pomożemy Ci dokonać odpowiedniego wyboru, byś w pełni był zadowolony z zakupów.

Wybierz producenta
Filtry Nowości Promocje
Kategorie

Brak producentów do wyświetlenia.

Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.