Mierniki lakieru

Mierniki lakieru to absolutne “musthave” wszelkich warsztatów samochodowych, specjalistów autodetailingu, komisów z używanymi autami, handlarzy pojazdami. Coraz częściej również wyposażenie garażu wielu kierowców. Każdy, kto planuje zakup samochodu z rynku wtórnego boryka się z rozterką, czy pojazd miał wypadkową przeszłość. Miernik lakieru jest jednym z tych elementów, które pozwalają to chociaż częściowo zweryfikować.

Podczas oględzin warto zdecydować się na wykonanie pomiaru grubości powłoki lakierniczej. Dzięki temu możliwe jest zbadanie, czy dany samochód miał wypadek i czy warstwa lakieru nie była kiedyś zmieniana.

Do tego celu warto wybrać wysokiej jakości miernik grubości lakieru. W naszej ofercie sklepu detailingowego Auto Na Blask dostępne są różne typy urządzeń – tak, aby każdy mógł dobrać produkt odpowiedni do swoich oczekiwań. Wszystkie mierniki lakieru posiadają parametry umożliwiające wykonanie dokładnego pomiaru grubości lakieru, co pozwala na dokonanie trafnej oceny dotyczącej lakierniczej przeszłości pojazdu.

Miernik grubości lakieru

W zależności od potrzeb, możesz wybrać miernik grubości lakieru do stali, stali ocynkowanej czy aluminium. Jest też taki, który radzi sobie z wszystkimi wspomnianymi materiałami. Wybierając urządzenie należy więc kierować się indywidualnym zapotrzebowaniem. Dzięki temu możliwe będzie zmierzenie grubości warstwy niemetalicznej, m.in lakieru, szpachli, plastiku i innych, na podłożu metalicznym. Mierniki do mierzenia grubości lakieru działają na zasadzie oceniania (pomiaru) odległości urządzenia od powierzchni metalowej. Im wyższej jakości sprzęt się wybierze, tym dokładniejszy wynik można uzyskać.

Wszystkie mierniki lakieru, dostępne w naszym sklepie z kosmetykami samochodowymi Auto Na Blask, są bezpieczne dla lakieru. W zależności od wybranego urządzenia, zakres pomiaru będzie inny i specyfikacja miernika lakieru będzie inna – niektóre z urządzeń posiadają ruchomą głowicę sondy, dźwiękową sygnalizację ilości warstw, wbudowaną latarkę, długi kabel sondy czy funkcję zapamiętywania wyniku. Jeśli więc zależy Ci na mierniku grubości lakieru, który posiada określone cechy i udogodnienia, koniecznie zapoznaj się przed zakupem z jego opisem.

Mierniki do mierzenia grubości lakieru

Koszt urządzeń nie jest horrendalny, zatem nie ulega wątpliwościom, że bardziej opłaca się udać na oględziny auta z własnym miernikiem lakieru, niż korzystać z usług stacji diagnostycznych. Każdy z mierników do mierzenia grubości lakieru posiada 24-miesięczny okres gwarancji, a także płytkę kalibracyjną pokryta folią o grubości 200 μm, dzięki której można upewnić się, że urządzenie działa prawidłowo.

Jeśli masz wątpliwości, który miernik grubości lakieru wybrać – skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy sprzęt, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Co więcej, w naszym sklepie detailingowym Auto Na Blask znajdziesz również inne urządzenia, które pomogą Ci zatroszczyć się o Twój obecny lub nowy pojazd!