Maszyny polerskie

Każdy entuzjasta detailingu wie, jak ważną rolę pełni dobrej jakości maszyna polerska. W związku z szeroką ofertą urządzeń, w naszym sklepie ulokowaliśmy wyłącznie produkty z najwyższej półki. Maszyny polerskie znajdujące się w ofercie Auto Na Blask są dostosowane zarówno do potrzeb osób początkujących, jak i zaawansowanych autodetailerów.

Uzyskanie naprawdę dobrych efektów polerowania jest możliwe właśnie za sprawą skorzystania z polerki maszynowej. Ryski i mikrouszkodzenia są niwelowane a stan lakieru odzyskuje swoją młodość i blask. To znacznie bardziej skuteczne rozwiązanie, aniżeli polerowanie ręczne.

Dzięki maszynom polerskim możliwe jest uzyskanie korekcji lakieru w krótkim czasie, a także pogłębienie koloru. Właściwie dobrana, a także użytkowana zgodnie z zaleceniami producenta maszyna polerska jest nie tylko wysoce efektowna, ale przede wszystkim bezpieczna dla lakieru.

Polerka maszynowa – jaką wybrać?

Polerowanie mechaniczne pozwala na korekcję lakieru, ale jednocześnie wykańcza go na bardzo wysoki połysk. Dzięki temu auto lśni na odległość i bajecznie wygląda. Kluczem do uzyskania najlepszego efektu jest praktykowanie przy różnych typach urządzeń polerskich i z wykorzystaniem różnych kosmetyków samochodowych. Wówczas możliwe jest określenie, które w przypadku danego pojazdu i Twoich preferencji sprawdzają się najlepiej.

Polerka obrotowa

W przypadku tego typu polerki, pad obraca się po stałej orbicie. Stanowi podstawowe narzędzie do pracy lakierników oraz profesjonalnych detailerów. Służy oczywiście korekcji powierzchni lakierowanych, usuwaniu rys i nadawaniu właściwego blasku. Do jej pracy można stosować zarówno pady wełniane, jak i gąbczaste. Stosowana zgodnie z zaleceniami przynosi spektakularne efekty.

Obracanie pada po stałej orbicie skutkuje tym, że cząsteczki ścierne z pasty polerskiej rozpadają się równomiernie, a to oznacza, że do tego typu polerki można stosować pasty o różnym poziomie ścieralności, a także bardzo drobne mleczka wykończeniowe. Polerki obrotowe uwydatniają połysk, co szczególnie jest widoczne na miękkich lakierach o intensywnych barwach.

Polerka orbitalna

W tym przypadku pad oscyluje po orbitach w kształcę elipsy. To kolejny sposób, aby pokonać ryski i ujawnić połysk. Wykorzystanie polerki orbitalnej to dobry wybór dla osób, które nie mają wielu lat doświadczenia w polerowaniu maszynowym, ale także dobry wybór dla profesjonalistów, którzy preferują ten typ urządzeń.

Polerka orbitalna uważana jest za bezpieczniejszą opcję, gdyż pad nie tylko się obrana, ale także oscyluje, a to sprawia, że ruch odbywa się po nieregularnej orbicie. Do tego typu maszyny można dopasować pady różnej wielkości i ścieralności, a także różnego rodzaju produkty pielęgnacyjne, które znajdziesz w naszym sklepie.

Dobre maszyny polerskie

Poszukując maszyny polerskiej przede wszystkim rozważ, jaki efekt chcesz uzyskać. Niezwykle ważne jest także to, aby dopasować ją do swoich umiejętności i preferencji. Inna maszyna będzie właściwa dla entuzjasty detailingu, a inna dla profesjonalisty, który w ciągu miesiąca wykorzystuje polerkę kilka razy. Niezwykle ważne jest wybranie także odpowiednich autokosmetyków i akcesoriów.

W naszym sklepie znajdziesz pasty polerskie, mleczka ścierne, różnorodne pady i wiele innych elementów, które mogą okazać się bardzo pomocne w uzyskaniu pożądanego efektu. Jeśli zastanawiasz się, jaką maszynę polerską wybrać, a także jakie akcesoria i kosmetyki do niej dobrać, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością podpowiemy i pomożemy w doborze najlepszej opcji.