Trwałe powłoki ochronne

Zabezpieczenie lakieru to priorytet każdego kierowcy, który troszczy się o nienaganny wygląd swojego pojazdu. Do tego celu wybierają ogólnodostępne szampony, odżywki i woski. Innym, znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem są trwałe powłoki ochronne. Zastosowanie ich pozwala w niezwykle skrupulatny sposób uodpornić lakier przed negatywnie oddziałującymi czynnikami zewnętrznymi, a także pogłębić kolor, poprawić estetykę i nadać silnie hydrofobowych właściwości, które ograniczą przywieranie zanieczyszczeń do lakieru.

W naszym sklepie Auto Na Blask posiadamy kosmetyki samochodowe, które pomogą Ci zatroszczyć się o pojazd. W katalogu znajdziesz również liczne preparaty i akcesoria do stworzenia wybranej przez Ciebie, trwałej powłoki ochronnej. Niektóre produkty przeznaczone są wyłącznie dla oficjalnie działających salonów detailingowych – wszystko dlatego, że wymagają szczególnej dokładności i doświadczenia w aplikacji, która zapewni optymalne efekty.

Pamiętajmy, że nakładane na lakier samochodowy powłoki ochronne – czy to kwarcowe, ceramiczne, czy hybrydowe – wszystkie opierają się o przełomową technologię zabezpieczania karoserii. Zastosowana w nich nanotechnologia sprawia, że po prawidłowej aplikacji i utwardzeniu, powłoki zmieniają się w ciało stałe i stanowią długotrwałą ochronę dla lakieru, ale też pojazdu, przez czynnikami, takimi jak szkodliwe promieniowanie UV, niskie temperatury, kwaśne deszcze, chemia samochodowa, ptasie odchody, sól drogowa, a nawet uszkodzenia mechaniczne wywołane np. kocimi pazurami.

Powłoki ochronne hybrydowe

Trwałe powłoki ochronne do niedawna kojarzone były przede wszystkim z tymi kwarcowymi i ceramicznymi. Pierwsze, należące do tańszych form zabezpieczenia karoserii, utrzymują się na lakierze do około roku i zapewniają skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz mają właściwości hydrofobowe, odpychające zanieczyszczenia.

Drugie natomiast są już nieco trwalsze – ich efekt utrzymuje się nawet do 5 lat. Oprócz działania zbliżonego do powłok kwarcowych, dodatkowo chronią przed mikrouszkrodzeniami – np. rysami gałęzi czy negatywnym działaniem chemii samochodowej.

Producenci jednak poszli krok dalej – stworzyli trwalszą i twardszą powłokę, która jeszcze lepiej ochroni Twój samochód – mowa o powłoce ochronnej hybrydowej. Stanowi połączenie kwarcu i ceramiki, które znakomicie się uzupełniają. Powłoki ochronne hybrydowe posiadają znakomite właściwości przyciemniające lakier, które nadają największą głębię koloru, a także wyrazisty blask.

Co więcej, na tego typu powłokach, woda szybciej i łatwiej spływa po samochodzie, a dzięki temu pojazd jest dłużej utrzymany w czystości i nie wymaga częstego mycia. W naszym sklepie znajdują się produkty dotworzenia trwałych powłok ochronnych hybrydowych, przeznaczone dla salonów deatilinogiwych, ale również autokosmetyki, pozwalające utrzymać powłokę w dobrej kondycji na dłużej.

Zabezpieczenie tworzyw i felg

Powłoka nałożona? Pora na odpowiednie zabezpieczenie tworzyw i felg. Jako miłośnik motoryzacji z pewnością chcesz utrzymać w jak najlepszym stanie nie tylko lakier, ale i całe uposażenie pojazdu. W tym celu właśnie gromadzimy w naszym sklepie wysokiej jakości produkty, które pomogą Ci w trosce o Twoje auto.

W sklepie Auto Na Blask znajdziesz preparaty przeznaczone do pielęgnacji i zabezpieczenia felg, które pochodzą od renomowanych i cieszących się popularnością na całym świecie producentów.

Oprócz tego oferujemy również produkty przeznaczone do pielęgnacji elementów samochodu wykonanych z gumy, tworzyw sztucznych, a nawet skór czy materiałów. Znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebuje Twój samochód. Skutecznie ochronisz zabezpieczoną powierzchnię przed trwałymi zabrudzeniami, blaknięciem, promieniowaniem UV czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Sprawdź naszą ofertę i zdaj się na pomoc specjalistów – jesteśmy po to, aby Ci doradzić i dostarczyć najlepsze produkty pielęgnacyjne!