Zabezpieczenie

Sortowanie Pokaż

Niestety, nie znaleziono produktów spełniających Twoje kryteria.

Zabezpieczenie felg i opon

Felgi mają codziennie kontakt z zanieczyszczeniami różnego rodzaju: błotem, solą drogową, opiłkami hamulcowymi, olejem itp. Samo regularne oczyszczanie ich z brudu niestety nie jest wystarczające, jeśli chce się utrzymać je w dobrym stanie i zachować ich korzystny wygląd. Skuteczne zabezpieczenie felg gwarantuje łatwiejsze czyszczenie w przyszłości i umożliwia zachowanie tego stanu na dłużej, a także zapewni olśniewający połysk. Zadbane koła są w końcu wizytówką samochodu!

Jak więc zabezpieczać felgi? Najpierw trzeba je odpowiednio przygotować – wszelkie preparaty należy nakładać na chłodne, suche i dokładnie oczyszczone felgi. Zabrudzenia zakłóciłyby działanie specyfiku do zabezpieczenia felg, a także uniemożliwiłyby uzyskanie pozytywnego efektu wizualnego. Środki zwykle nakłada się bezdotykowo, ale warto dokładnie rozprowadzić je ściereczką. Na sam koniec całość należy dobrze wypolerować, by preparat dokładnie się wchłonął, a felga nabrała połysku.

Dobre preparaty do zabezpieczenia felg i opon

W ofercie naszego sklepu AutoNaBlask znajdziesz szereg dobrych preparatów do zabezpieczania felg. Oferujemy środki wielu producentów, w szerokim przedziale cenowym – na każdą kieszeń. Występują w różnych formach, mają odmienne sposoby aplikacji, a także czas utrzymywania się.

Dominującą grupą są preparaty zabezpieczające do felg. Tworzą na umytej, suchej feldze mikropowierzchnię, która zapobiega przywieraniu brudu i odpycha jego cząsteczki – dzięki temu felgi dłużej zachowują czystość i blask, a w przyszłości stają się o wiele łatwiejsze do umycia. Jest to szczególnie istotne w przypadku uciążliwego usuwania opiłków z klocków hamulcowych, co nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych czynności.

W zależności od wybranego produktu, efekt ten może utrzymywać się od 6. do nawet 24. miesięcy. Do wyboru są środki przeznaczone do aplikowania ścierką – woski, pasty i koncentraty, ale także produkty w sprayu. Pomimo bezdotykowego nakładania, producenci zwykle zalecają jednak dodatkowe wtarcie środka i późniejsze wypolerowanie powierzchni felgi. Jeśli odczuwa się taką potrzebę, można później dodatkowo zastosować jeszcze specjalne pasty do polerowania.

Powłoki zabezpieczające felgi

Wśród preparatów tworzących powłoki zabezpieczające felgi, można wyróżnić kilka typów specyfików, które różnią się od siebie składem i zastosowaną technologią, długością otrzymanego efektu, a także ceną.

Wosk syntetyczny jest powłoką zabezpieczającą felgi przed przywierającym brudem, ułatwiając ich czyszczenie przez nawet pół roku. Nakłada się go zwykle dwie warstwy, delikatnymi, okrężnymi ruchami, z pomocą miękkiej ściereczki z mikrofibry.
Powłoki ceramiczne mogą być stosowane do wszystkich rodzajów felg: aluminiowych, chromowanych, polerowanych i lakierowanych.

Nanocząsteczki takich preparatów tworzą cienką, gładką i niewidoczną warstwę ochronną, zabezpieczającą felgi przed brudem, nawet tak uporczywym jak olej, sól drogowa czy opiłki hamulcowe.

Co więcej, takie powłoki są wysoko hydrofobowe, dlatego woda od razu skrapla się na nich i spływa, minimalizując ryzyko powstawania rdzy itp. Takie środki są także odporne na wysokie temperatury, dlatego utrzymują się na feldze aż od 12. do 24. miesięcy. Kwarcowe powłoki działają podobnie jak ceramiczne.

Zapewniają długotrwały połysk felg i również ułatwiają długie utrzymanie ich w czystości i dobrym wyglądzie. Dodatkowo zabezpieczają lakier felgi nie tylko przed zabrudzeniami, ale także przed promieniowaniem UV.

Zabezpieczenie felg z AutoNaBlask

Piękne, lśniące felgi zdobią samochód. Ponieważ zdecydowanie mają najczęstszy kontakt z zanieczyszczeniami różnego rodzaju, trudno utrzymać je w perfekcyjnym stanie. Preparaty dostępne w naszym sklepie AutoNaBlask mogą jednak znacząco w tym pomóc!

Szeroki wybór z pewnością umożliwi znalezienie czegoś dla każdego typu felg i spełni oczekiwania odnośnie wydajności, efektów, jak i ceny. Jeśli podczas poszukiwań pojawią się pytania lub wątpliwości – zachęcamy do kontaktu z naszymi wyspecjalizowanymi konsultantami, którzy pomogą dokonać dobrego wyboru.
Zapraszamy!

Wybierz producenta
Filtry Nowości Promocje
Kategorie

Brak producentów do wyświetlenia.

Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.