Czyszczenie

Sortowanie Pokaż

Niestety, nie znaleziono produktów spełniających Twoje kryteria.

Środek do czyszczenia felg i opon

Myjąc samochód nie można zapominać o felgach. Kurz, błoto, a w szczególności opiłki ścierających się klocków hamulcowych sprawiają, że felgi stają się bardzo brudne. Od czasu do czasu należy więc je mocniej umyć – idealnym momentem na wykonanie tego zabiegu jest zmiana opon. Wtedy można wygodnie pracować na zdjętych oponach i docierać do wszystkich zakamarków felg.

Samodzielne czyszczenie felg jest możliwe, ale o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze, jeśli używa się do tego odpowiednich środków. Szkoda marnować czas na zdejmowanie opon i szorowanie czterech felg, jeśli uzyska się mierny efekt.

W AutoNaBlask przygotowaliśmy dla Ciebie niezbędne preparaty do skutecznego czyszczenia felg! W naszej ofercie liczne specyfiki i produkty potrzebne zarówno do delikatnego, jak i intensywnego czyszczenia felg. Ich sposób działania ułatwi cały proces i da satysfakcjonujące rezultaty. Używając specjalistycznych produktów, należy jednak bezwzględnie stosować je według zaleceń producenta.

Dobre preparaty do czyszczenia felg i opon

Pierwszym etapem mycia felg (i jedynym, jeśli planuje się tylko rutynowe, powierzchowne oczyszczanie) jest zmycie powierzchownego brudu. Takie zanieczyszczenia jak kurz, błoto, ślady po gumie i oleju najlepiej jest usunąć specjalnymi preparatami do czyszczenia felg. Są bezpieczne dla wszystkich rodzajów felg, w tym także lakierowanych, ponieważ nie zawierają kwasów w składzie.

Używając takich środków najczęściej nie trzeba używać żadnych szmatek czy gąbek – wystarczy po spryskaniu felgi i odczekaniu chwili spłukać powierzchnię myjką ciśnieniową. Okresowo, przed intensywniejszym czyszczeniem, można użyć także silniejszych środków, zawierających kwasy – niemniej powinno się je stosować znacznie rzadziej i ostrożniej. Przed użyciem należy koniecznie zapoznać się z zaleceniami producenta i kontrolnie sprawdzić działanie specyfiku na małej, niewidocznej powierzchni felgi.

Drugim etapem jest dogłębne oczyszczanie, do którego również przydadzą się dobre preparaty do czyszczenia felg, dostępne w AutoNaBlask. Aby pozbyć się opiłków startych klocków hamulcowych i rdzy, należy zastosować tzw. krwawiące płyny/żele. Określenie nawiązuje do efektu, jaki wywołuje naniesienie specyfiku na felgi – w kontakcie z metalem, środek zmienia barwę na czerwoną, więc spływając przypomina krew.

Reakcja chemiczna pokazuje, gdzie felga jest najbardziej zabrudzona i rozpuszcza zanieczyszczenia. Po odczekaniu należy dokładnie spłukać całość silnym strumieniem wody. Dbanie o czystość i dobry stan kół nie jest więc trudnym procesem – wystarczy używać dobrych preparatów do czyszczenia felg, jakie zgromadziliśmy w naszym asortymencie.

Płyny do mycia felg i opon

Płyny do mycia felg dzielą się na delikatniejsze i mocniejsze. Łagodniejsze, o neutralnym PH, świetnie nadają się czyszczenia felg z powierzchownego brudu. Te drugie zwierają w swoim składzie kwasy, dlatego należy używać ich rzadziej. Nie można używać ich do felg polerowanych i chromowanych, dlatego jeśli jest się posiadaczem samochodu właśnie z takimi felgami, należy wybrać płyny dedykowane do czyszczenia tych powierzchni. W naszej ofercie można także znaleźć płyny konserwujące i działające antykorozyjnie.

Bez względu na rodzaj, wszystkie płyny aplikuje się w niezwykle wygodny sposób – posiadają atomizery, z pomocą których wystarczy dokładnie spryskać powierzchnię felgi. Po aplikacji i odczekaniu zalecanego czasu, pozostaje tylko spłukać specyfik wodą pod ciśnieniem. Nie trzeba używać żadnych gąbek i szmatek, unika się także ryzyka ubrudzenia się lub kontaktu z potencjalnie szkodliwym dla skóry środkiem.
Nieważne czy planujesz jedynie lekko obmyć felgi, czy masz zamiar doprowadzić je do idealnego stanu – w AutoNaBlask znajdziesz to, czego potrzebujesz. Oferujemy szeroki zakres specyfików różnych marek, w różnych cenach i o różnym sposobie działania.

Zdajemy sobie sprawę, że wybór jest ogromny, dlatego jeśli masz kłopoty z podjęciem decyzji – skontaktuj się z nami. Rozmowa z jednym z pracujących u nas pasjonatów, mających ogromną wiedzę i doświadczenie w autodetalingu, z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości.
Zapraszamy!

Wybierz producenta
Filtry Nowości Promocje
Kategorie

Brak producentów do wyświetlenia.

Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.