Jak zabezpieczyć auto na zimę? Najlepsze formy ochrony Twojego samochodu

Sezon jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla kondycji auta. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, wilgoć, opady deszczu i śniegu, mają zły wpływ na lakier i szyby. Sól wysypywana na drogi i twarde odłamki lodu pogarszają kondycję felg. Na samochód czeka wiele niebezpieczeństw i nieprzyjemności. Jak więc zabezpieczyć auto na zimę?

1. Zabezpieczenie lakieru – powłoki ceramiczne
2. Wosk twardy – najpopularniejsza ochrona dla lakieru
3. Zabezpieczenie szyb – jaki produkt wybrać?
4. Zabezpieczenie felg – czym je ochronić przed niszczeniem?

Zabezpieczenie lakieru – powłoki ceramiczne

FX PROTECT EVOLUTION COATING 9H - tylko w autonablask.pl

fot. FX PROTECT EVOLUTION COATING 9H

Jesień i zima to bardzo ciężki okres dla lakieru aut, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Najlepszą formą długotrwałego zabezpieczenia lakieru są powłoki ceramiczne. Niezwykle skutecznym środkiem dostępnym w naszej ofercie jest FX PROTECT EVOLUTION COATING 9H.

Unikalny skład chroni lakier samochodu podczas codziennego użytkowania przed warunkami atmosferycznymi, zarysowaniami, promieniowaniem UV, solą, chemią itp.

Już po pierwszym zastosowaniu zabezpieczony lakier pięknie błyszczy i wygładza się. Dodatkowo powstała powłoka jest hydrofobowa, dlatego sprawia, że samochód mniej przyciąga zanieczyszczenia. Efekt utrzymuje się nawet do 3 lat!

Równie zadowalające efekty daje także GYEON Q2 MOHS. Produkt ten wyróżnia się niską grubością i kurczliwością w czasie wysychania, dzięki czemu powstała później powłoka jest bardzo odporna, pięknie lśni i łatwo się czyści. Zabezpieczenie lakieru wystarcza na przynajmniej 12 miesięcy.

Wosk twardy – najpopularniejsza ochrona dla lakieru

SOFT99 Fusso Coat 12 Months Wax – powłoka – ciemne lakiery 200g

fot. SOFT99 Fusso Coat 12 Months Wax – powłoka – ciemne lakiery 200g

Bardziej standardową formą ochrony i konserwacji karoserii jest zabezpieczenie lakieru woskiem twardym. Jednym z najtrwalszych wosków na rynku, który świetnie radzi sobie z trudnymi warunkami za oknem, to dostępny w ofercie sklepu Auto Na Blask SOFT99 Fusso Coat 12 Months Wax.

Dzięki polimerom fluorowym, powłoka wosku twardego zapobiega gromadzeniu się brudu, a lakier staje się odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i inne szkodliwe czynniki. Nawoskowany samochód intensywnie lśni i na dłużej zachowuje piękny wygląd.

Świetne efekty gwarantuje także stosowanie wosku twardego Collinite 476s Super Doublecoat Paste. Zapewnia piękny połysk i wydobywa głębię koloru lakieru. Bardzo łatwo się go aplikuje i rozprowadza. Bazuje na wosku naturalnego pochodzenia. Po jego użyciu nie trzeba stosować do samochodu szamponu o neutralnym PH. Jest doskonałym zabezpieczeniem lakieru na okres zimowy i cały rok.

Zabezpieczenie szyb – jaki produkt wybrać?

Nie każdy wie, że zimą bardzo ważne i możliwie jest zabezpieczenie szyb. Doskonale sprawdzi się do tego SOFT99 Ultra Glaco. Preparat tworzy powłokę ochronną, która odpycha wodę. Już przy prędkości 45 km/h daje efekt „niewidzialnej wycieraczki”, odpychając wodę i śnieg. Utrudnia także zamarzanie i zabezpiecza szyby przed pokrywaniem się szronem. Środek jest skuteczny nawet przez 12 miesięcy.

Zabezpieczenie felg – czym je ochronić przed niszczeniem?

FX Protect Wheel Armour 15ml -Powłoka na Felgi

fot. FX Protect Wheel Armour 15ml – Powłoka na Felgi

Oczywiście nie można też zapomnieć o zabezpieczeniu felg, które są narażone na lód, śnieg i sól drogową. Z naszej oferty szczególnie polecamy FX Protect Wheel Armour.

Jest to powłoka ceramiczna, przeznaczona do zabezpieczania felg aluminiowych, chromowanych, polerowanych i lakierowanych. Dzięki wysokiej wydajności, jedno opakowanie wystarcza na zabezpieczenie kompletu felg do rozmiaru 21’’.

Tak zabezpieczone auto z pewnością otrzyma odpowiednią ochronę na zimowe czasy. Łatwiej będzie Ci dbać o jego czystość i dobrą kondycję. Z pomocą preparatów z oferty Auto Na Blask zabezpieczysz i zakonserwujesz swój samochód, by na dłużej zachować jego piękny wygląd.