Popularne produkty od Sibelum
Szukasz profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji skórzanej tapicerki. Wybierz polską markę!…
Zauważyłeś, że masz często zaparowane szyby w samochodzie? A może do tego w kabinie pojawił się nieprzyjemny zapach? Wyjaśniamy, jak usunąć wilgoć z auta i co może być jej przyczyną!
Kierowcy często nie wiedzą, jak usunąć wilgoć z auta. Zazwyczaj stosują tylko doraźne rozwiązania, wycierając zaparowane szyby mikrofibrą. Kiedy zaś w kabinie pojawił się dziwny, stęchły zapach, używają odświeżaczy powietrza oraz korzystają z innych środków zapachowych. Zimą za ten stan rzeczy zazwyczaj odpowiadają roztopy ze śniegu wniesionego na butach na dywaniki. Najczęściej przyczyna problemu leży jednak głębiej.
Kiedy tylko zauważy się utrzymującą się czy pogarszającą się wilgoć w aucie, trzeba jej przeciwdziałać. Takie warunki są niewskazane, ponieważ sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. Mogą też prowadzić do powstawania zacieków, plam i brzydkich śladów na tapicerce. W skrajnych przypadkach powoduje również korozję niektórych elementów czy nawet może doprowadzić do awarii elektroniki.
Wilgoć w samochodzie może gromadzić się z wielu przyczyn. Do nich zaliczają się m.in.:
Osoby bardziej doświadczone mogą samodzielnie postarać się wykonać przegląd, ale najlepiej jest poprosić o pomoc fachowca.
Jeśli nie znajdzie się żadnego powodu (albo się już z nim upora), warto po prostu dokładnie wywietrzyć auto, pozostawiając je otwarte przez minimum kilka godzin. Następnie należy wyprać tapicerkę, podsufitkę oraz dywaniki. W ten sposób skutecznie odświeży się kabinę, pozbywając się zapachu oraz zabijając groźne drobnoustroje.
Kierowcy powinni jeszcze wiedzieć, jak zapobiegać zbieraniu się wilgoci w samochodzie. Przede wszystkim należy regularnie czyścić dywaniki i tapicerkę, a jeśli są przemoczone (np. przez śnieżycę czy ulewę), dobrze jest je od razu wysuszyć. Co jakiś czas w słoneczny dzień (np. przy sprzątaniu kabiny) warto także zarezerwować przynajmniej 2 godziny na wietrzenie.
Do tego można stosować specjalne środki do czyszczenia szyb, które w składzie zawierają substancje zapobiegające parowaniu, takie jak np. ADBL Hybrid Glass 500ml (dostępny też w większej butelce – ADBL Hybrid Glass 1l). Nie tylko skutecznie zmywa brud, ale też zwiększa właściwości hydrofobowe szklanych powierzchni.
Podobne działanie wykazuje również Ultracoat Superior Glass 500ml. Pomaga dbać o idealną widoczność, ponieważ z zewnątrz odpycha wodę i ogranicza osiadanie brudu, a wewnątrz zmniejsza efekt zaparowania. Warto bowiem pamiętać, że zjawisko to może też zagrażać bezpieczeństwu kierowcy.
Świetnym preparatem do szyb jest także Soft99 Glaco De Cleaner – płyn do szyb, który działa niemalże jak powłoka ochronna, czyli daje efekt tzw. niewidzialnej wycieraczki. Nie tylko chroni przed zaparowaniem, ale też przed zamarzaniem, dlatego to prawdziwy must have w sezonie zimowym.
Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże Ci uporać się z problemem wilgoci w samochodzie. W ofercie Auto Na Blask znajdziesz opisane powyżej kosmetyki oraz szereg innych środków i akcesoriów, które mogą być Ci przydatne. W razie potrzeby chętnie służymy radą.
Masz jakieś pytania co do wymienionych przez nas produktów? Skontaktuj się z nami! Zadzwoń pod numer: 502 715 709 lub 573 288 725 albo wyślij wiadomość e-mail na adres: sklep@autonablask.pl.
Szukasz profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji skórzanej tapicerki. Wybierz polską markę!…
Deironizery, czyli środki, które usuwają metaliczne osady z felg – wchodzą w…
Zadbany samochód powinien nie tylko pięknie wyglądać, ale też pachnieć. Lubisz rozkoszować…
Praca przy samochodzie wiąże się z używaniem rozmaitych środków chemicznych. Chociaż nie…
Brak producentów do wyświetlenia.
Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.