Popularne produkty od Sibelum
Szukasz profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji skórzanej tapicerki. Wybierz polską markę!…
Niezależnie od tego, czy chodzi o co sezonową zmianę opon, czy inne modyfikacje, trzeba wtedy dbać o bezpieczeństwo tych elementów. Są kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy, dlatego powinno się odpowiednie je traktować. Wyjaśniamy, jak właściwie przechowywać opony i koła!
Wiele osób nie ma pojęcia o tym, jak właściwie przechowywać opony i koła. Zanim jednak wyjaśnimy, w jakich warunkach oraz w jaki sposób należy je składować, zaczniemy od bardzo ważnej, a bagatelizowanej kwestii. Po demontażu przede wszystkim trzeba bowiem dokładnie umyć opony i felgi. Jeśli chce się wydłużyć ich żywotność, zachowując dobrą kondycję i estetyczny wygląd, warto również je wypielęgnować.
Bardzo dobrym środkiem jest np. GOOD STUFF Tire & Rubber Cleaner 500ml. Silny koncentrat z inhibitorami korozji doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, a także pozostałościami po wcześniej nakładanych preparatach. Odtłuszcza powierzchnię, przygotowując ją do dalszych zabiegów. Przy tym produkt jest całkowicie bezpieczny i nie ma negatywnego wpływu na opony (co więcej, zawiera składniki, które chronią gumę przed wysuszeniem).
Wygodnym środkiem jest też np. Ultracoat Magic Will 500ml – Wheel & Rubber Cleaner. Jest gotowy do użycia. Dzięki swojej zaawansowanej formule błyskawicznie rozpuszcza nawet uporczywy brud, umożliwiając bezdotykowe czyszczenie. Silnie się pieni, co wydłuża jego działanie i ułatwia pracę z pędzelkiem. Przy tym długo się utrzymuje na powierzchni, uprzyjemniając cały zabieg. Jest bezpieczny dla powłok ceramicznych.
Ciekawą propozycją jest również np. ADBL Tire and Rubber Cleaner – płyn do mycia opon oraz elementów gumowych 1l. Znacznie usprawnia czyszczenie, ponieważ ze względu na unikalny skład łatwo się wypłukuje i przyspiesza wysychanie opon. Jest wyjątkowo skuteczny w przypadku zabrudzeń, a także pozostałości starych dressingów itp. Do tego idealnie przygotowuje powierzchnię do aplikacji kolejnych produktów.
Na pewno warto także zwrócić uwagę np. na GYEON Q2M Tire Cleaner 500ml, szczególnie gdy posiada się opony z białymi napisami czy pasami. Gotowy do użycia płyn jest niezwykle skuteczny w przypadku codziennych, ale też trudnych zabrudzeń.
Kiedy zaś preferuje się środki, które w zależności od potrzeby można stosować w podstawowej formie albo traktować jako koncentraty, dobry będzie np. FX Protect Tire & Rubber Cleaner 500ml. Również pozwala sprawnie oczyścić powierzchnie, ponieważ jest wzbogacony o dodatkowe środki powierzchniowo czynne oraz substancje przyspieszające wysychanie.
Po wyczyszczeniu opon warto je jeszcze zabezpieczyć, nakładając specjalny preparat ochronny. Wtedy po ich ponownym nałożeniu można cieszyć się ich pięknym wyglądem, a do tego przedłuża się ich żywotność. Bardzo dobrym produktem jest np. Deturner Cremy Tire Dressing 250ml – dressing do opon i tworzyw zewnętrznych. Jego formuła na bazie wody jest wzbogacona kwarcem, wytwarzającym niewidoczną warstwę ochronną. Środek przywraca głęboki czarny kolor oraz nadaje eleganckie satynowe wykończenie (jeśli preferuje się błyszczące, wystarczy ponowna aplikacja). Do tego wykazuje właściwości hydrofobowe, przez co odpycha brud.
Spektakularne efekty zapewnia też np. GOOD STUFF Tire Dressing SHINE 1l – Dressing do opon efekt połysku. Mocniej przyciemnia gumę i sprawia, że staje się silniej hydrofobowa, a do tego pozostawia piękny połysk. Co więcej, bardzo łatwo się go aplikuje, ponieważ można nakładać go już na jeszcze mokre podłoże.
Przed zdjęciem opon (czy to wraz z felgami czy bez) należy je oznaczyć. Dzięki temu będzie można o wiele łatwiej umieścić je z powrotem na swoim miejscu albo zastosować tzw. rotację.
Jeśli zdjęło się samo ogumienie, trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. Opony nie mogą leżeć luzem, ponieważ stwarza to ryzyko ich odkształcenia. Najlepiej je postawić – ich masa nie wystarczy, by przełamać ich sztywność. Co jakiś czas dobrze jest jednak obrócić je o 90 stopni.
Jest sporo zwolenników kładzenia opon na boku, ale w tej opcji zajmuje się sporo miejsca (nie należy kłaść jednej na drugą!). Absolutnie nie wolno ich też wieszać, ponieważ w ten sposób ma się wręcz gwarancję, że dojdzie do odkształceń.
Czy znaczenie ma wilgotność i temperatura powietrza? Z pewnością, ale nie trzeba się tym zbytnio przejmować. Najważniejsze, by opony nie były przechowywane w bardzo wilgotnym, gorącym albo zimnym otoczeniu.
Co z kolei w sytuacji, gdy chce się przechowywać koła, czyli opony założone na felgi? W tym przypadku ma się pełną dowolność, ponieważ ryzyko odkształcenia jest niewielkie. Mimo to nie zaleca się jednak kładzenia jednego koła na drugim. Co ciekawe, najlepsze jest podwieszenie felg na hakach czy zastosowanie specjalnych stojaków. Warto też wiedzieć, że na wszelki wypadek przed przechowywaniem kół dobrze jest zwiększyć ciśnienie w oponach o 0,5-1 bara.
Właśnie zastanawiałeś się, gdzie kupić kosmetyki oraz akcesoria do opon i kół? Cieszymy się, że trafiłeś do Auto Na Blask! Posiadamy wszystkie opisane powyżej preparaty, a także wiele innych przydatnych produktów, m.in. szczotki, pędzelki, aplikatory do dressingów czy nawet stojaki. Gwarantujemy szybką realizację zamówienia, najwyższy poziom Obsługi Klienta oraz przystępne ceny.
Masz jakieś pytania odnośnie do tego, jak powinno się przechowywać opony i koła? Skontaktuj się z nami! Zadzwoń pod numer: 502 715 709 lub 573 288 725 albo wyślij wiadomość e-mail na adres: sklep@autonablask.pl.
Szukasz profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji skórzanej tapicerki. Wybierz polską markę!…
Deironizery, czyli środki, które usuwają metaliczne osady z felg – wchodzą w…
Zadbany samochód powinien nie tylko pięknie wyglądać, ale też pachnieć. Lubisz rozkoszować…
Praca przy samochodzie wiąże się z używaniem rozmaitych środków chemicznych. Chociaż nie…
Brak producentów do wyświetlenia.
Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.