Popularne produkty od Sibelum
Szukasz profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji skórzanej tapicerki. Wybierz polską markę!…
Chcesz zacząć działalność związaną ze świadczeniem usług z zakresu pielęgnacji samochodów? Podpowiadamy, jak skompletować wyposażenie studia detailingu. Zapraszamy do zapoznania się z drugą częścią naszego poradnika!
Wyposażenie studia detailingu powinno obejmować wszystkie środki oraz akcesoria niezbędne do wykonania podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Zanim więc zaczniesz lekturę tego tekstu, zachęcamy do przeczytania pierwszej części: „Podstawowe kosmetyki samochodowe w studiu detailingu”.
Przy kompletowaniu sprzętów i chemii większość skupia się na artykułach potrzebnych do czyszczenia oraz zabezpieczania różnych elementów pojazdu. Nie można jednak zapomnieć o zabiegach związanych z renowacją. Niezwykle ważną procedurą jest polerowanie, czyli tzw. korekta lakieru. Nie tylko pozwala usunąć niedoskonałości (m.in. rysy, swirle, hologramy) o przywrócić blask, ale jest też często wskazana przed nałożeniem powłok ochronnych.
Na wyposażeniu studia detailingowego musi znaleźć się wysokiej jakości urządzenie do korekty lakieru, takie, jak np. Rupes LH19E STD – polerka rotacyjna, mocny silnik. Model posiada nowoczesne podzespoły i osiąga moc 1200W przy najwyższym momencie obrotowym. Urządzenie jest lekkie (waży zaledwie 2,2 kg) i niezwykle poręczne, a do tego wyjątkowo bezpieczne. Doskonale sprawdza się nawet podczas długiej pracy, ponieważ dobrze leży w dłoni i zapewnia optymalne chłodzenie. Do tego progresywny spust pozwala płynnie regulować obroty, a polerka dodatkowo reaguje na siłę docisku.
Do polerki trzeba też oczywiście dobrać odpowiednie nakładki. Najlepiej sprawdzają się pakiety z wariantami o różnej twardości, które można dostosować do rodzaju lakieru, stopnia jego zużycia itp. Wysoką jakością wyróżnia się np. Honey Combination Seria R-DA 125/140mm zestaw gąbek polerskich (twardy, średni i średnio miękki pad).
Najbardziej uniwersalne są jednak średnie pady, dlatego dobrze jest zrobić sobie zapasy. Świetnym wyborem będzie np. zestaw 10 sztuk NAT Studio Box Slash DA Czerwona Średnio Miękka gąbka polerska 133/148mm.
Przy polerowaniu wykorzystuje się także specjalne preparaty, idealnie współpracujące z padami i maszynami DA. Dzięki zawartości tzw. ścierniwa pomagają szybko, ale bezpiecznie usunąć skazy na lakierze, przy okazji zapewniając odpowiedni poślizg. Także w tym przypadku trzeba być przygotowanym na wszystkie możliwości. Warto zdecydować się na pakiet zawierający pastę mocno tnącą, średnio ścierną oraz wykończeniową. Niezwykle skuteczne i wydajne środki zawiera np. Honey Combination TestBox zestaw past polerskich.
Kiedy zdobędzie się już wszystkie najważniejsze akcesoria i kosmetyki, warto jeszcze zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie. Co powinno znaleźć się w studiu detailingowym?
Świetnym zakupem będzie tzw. pistolet czyszczący podłączany do kompresora, przeznaczony do usuwania zabrudzeń z rożnych powierzchni. Można wykorzystać go do mycia np. karoserii czy komory silnika, ale też prania tapicerki, podsufitki, dywaników itp. Bardzo dobrym produktem tego typu jest np. BenBow PRO 104 Cleaning Gun Super Black. Pozwala precyzyjnie dotrzeć nawet do trudnodostępnych zakamarków, jest niezwykle wygodny w użytku, a do tego wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, środki chemiczne oraz inne szkodliwe czynniki. Przez to doskonale znosi intensywną eksploatacje.
Skoro jesteśmy przy myciu, warto wspomnieć o akcesoriach, które na inny sposób ułatwiają czyszczenie wybranych elementów auta. Na szczególną uwagę zasługują koła, na których gromadzą się najtrudniejsze zabrudzenia. Kompletując wyposażenie studia detailingowego można jak najbardziej uwzględnić na liście specjalny stelaż, np. PokaPremium Stojak na felgi (SF1). Znacznie ułatwia pracę na felgach czy nawet całych kołach. Pozwala uzyskać najlepsze możliwe efekty, a przy okazji zaoszczędzić sporo czasu i siły.
Niezwykle użytecznym dodatkiem do podstawowego wyposażenia studia detailingowego będzie też specjalny regalik na kółkach, na którym można umieścić wszystkie niezbędne kosmetyki, akcesoria itp. Dzięki niemu potrzebne produkty ma się w zasięgu ręki, dlatego znacznie podnosi komfort pracy. Bardzo dobrym modelem jest np. PokaPremium Wózek detailingowy PRO (WD PRO), posiadający takie udogodnienia, jak m.in. wgłębienia na maszyny polerskie, otwory na pędzelki, miejsca na butelki czy numerowane przegrody na mikrofibry.
Zastanawiasz się, gdzie kupić wyposażenie do studia detailingowego? Cieszymy się, że do nas trafiłeś – jesteś w dobrym miejscu! W Auto Na Blask znajdziesz wszystkie opisane wyżej produkty, a także o wiele więcej innych artykułów od renomowanych marek. U nas bez problemu skompletujesz wszystkie niezbędne kosmetyki, akcesoria oraz maszyny, a przy okazji sporo zaoszczędzisz. Oferujemy przystępne ceny oraz często organizujemy różne promocje.
Błyskawicznie realizujemy nawet duże zamówienia, ponieważ od lat zaopatrujemy studia detailingowe z całej Polski. Warto być naszym stałym Klientem, ponieważ przyznajemy korzystne rabaty. W razie potrzeby nasza doświadczona obsługa chętnie służy pomocą i chętnie doradzi, co wybrać.
Dzięki nam na pewno uda Ci się zebrać najlepsze środki oraz narzędzia, które pomogą Ci zachwycić klientów Twojego studia. Potrzebujesz porady albo masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer: 502 715 709 lub 573 288 725 albo pisząc maila na adres: sklep@autonablask.pl.
Szukasz profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji skórzanej tapicerki. Wybierz polską markę!…
Deironizery, czyli środki, które usuwają metaliczne osady z felg – wchodzą w…
Zadbany samochód powinien nie tylko pięknie wyglądać, ale też pachnieć. Lubisz rozkoszować…
Praca przy samochodzie wiąże się z używaniem rozmaitych środków chemicznych. Chociaż nie…
Brak producentów do wyświetlenia.
Nie znaleziono producentów spełniająych podane kryteria.